LTR50UZPJ163
Rohm Semiconductor
Product No:
LTR50UZPJ163
Description:
RES SMD 16K OHM 1W 2010 WIDE
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 16 kOhms
Series LTR
Power (Watts) 1W