M0940-C-3-B-16
RAF Electronic Hardware
Product No:
M0940-C-3-B-16
Description:
METRIC ROUND SWAGE SPACERELECTRO
User Guide
Diameter - Inside 0.126" (3.20mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.370" (9.40mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)