M1331-332K
API Delevan Inc.
Product No:
M1331-332K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 185mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 49 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series M1331
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 80MHz