M15KP110A
MDE Semiconductor Inc
Product No:
M15KP110A
Package:
P600
Description:
TVS DIODE UP 110VRWM 178.6VC
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 84.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series M15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 178.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V