M1689-A-3506-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
M1689-A-3506-S
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Steel
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.236" (6.00mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.350" (8.89mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)