M20-1061000
Harwin Inc.
Product No:
M20-1061000
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 2.54MM
In Stock : 2291
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 10
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series M20
Note Contacts Not Included
Mfr Harwin Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)