M20-1071100
Harwin Inc.
Product No:
M20-1071100
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CONN RCPT HSG 22POS 2.54MM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 22
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Polyphenylene Ether (PPE), Polystyrene (PS)
Series M20
Note Contacts Not Included
Mfr Harwin Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)