M2017-A-3506-B
RAF Electronic Hardware
Product No:
M2017-A-3506-B
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside 0.201" (5.10mm)
Color -
Material Brass
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.469" (11.90mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)