M2017-B-4007-S
RAF Electronic Hardware
Product No:
M2017-B-4007-S
Description:
METRIC ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN
User Guide
Diameter - Inside 0.201" (5.10mm)
Color -
Material Steel
Gender Female, Swage
Product Status Active
Diameter - Outside 0.315" (8.00mm)
Weight -
Series -
Length - Overall 0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height 0.594" (15.08mm)