M22-CG-24A
Omron Automation and Safety
Product No:
M22-CG-24A
Description:
PILOT LIGHT SQUARE GRN 24VAC/DC
In Stock : 1
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP65
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.35mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Green
Ratings AC/DC
Lens Style Square with Flat Top
Series M22
Type LED
Voltage 24V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 8mA
Lens Size 25.60mm