M2275-8012-B-13
RAF Electronic Hardware
Product No:
M2275-8012-B-13
Description:
METRIC HEX MALE-FEMALE STANDOFFB
User Guide
Diameter - Inside -
Color -
Material Brass
Gender Male, Female
Product Status Active
Diameter - Outside 0.512" (13.00mm) Hex
Weight -
Series -
Length - Overall 1.287" (32.70mm)
Between Board Height 0.594" (15.08mm)