M22G561J2
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
M22G561J2
Description:
CAP CER 560PF 200V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.12mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M22
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 560 pF