M22R-ER-24A
Omron Automation and Safety
Product No:
M22R-ER-24A
Description:
INDICATOR LIGHT RED 24V 22MM
User Guide
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP65
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.35mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Red
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Flat Top
Series M22R
Type LED
Voltage 24V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 8mA
Lens Size 29.80mm Dia