M22R-EW-12A
Omron Automation and Safety
Product No:
M22R-EW-12A
Description:
INDICATOR,WHITE,12V
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection IP65
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.88" (22.35mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color White
Ratings AC
Lens Style Round with Flat Top
Series M22R
Type LED
Voltage 12V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 20mA
Lens Size 29.80mm Dia