M2PA-5702-24E
Omron Automation and Safety
Product No:
M2PA-5702-24E
Description:
INDICATOR SQUARE 24V RED PNL MNT
User Guide
Lens Transparency -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.89" x 0.93" (22.50mm x 23.50mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Red
Ratings DC
Lens Style Square with Flat Top
Series M2P
Type LED
Voltage 24V
Mfr Omron Automation and Safety
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Rectangle
Current -
Lens Size 25.00mm