M38510/30001SCA
Texas Instruments
Product No:
M38510/30001SCA
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
14-CDIP
Description:
SPACE 4-CH, 2-INPUT, 4.5-V TO 5.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Max Propagation Delay @ V, Max CL 15ns @ 5V, 15pF
Logic Type NAND Gate
Mounting Type Through Hole
Input Logic Level - Low 0.8V
Product Status Active
Supplier Device Package 14-CDIP
Series 54LS
Package / Case 14-CDIP (0.300", 7.62mm)
Input Logic Level - High 2V
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Number of Inputs 2
Mfr Texas Instruments
Features -
Number of Circuits 4
Package Tube
Current - Quiescent (Max) 4.4 mA
Current - Output High, Low 400µA, 4mA