M50-030057F0345
Harwin Inc.
Product No:
M50-030057F0345
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.118" (3.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.050" (1.27mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.433" (11.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series M50
Mfr Harwin Inc.
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length - Stack Height 0.224" (5.700mm)
Length - Tail 0.091" (2.300mm)