M55-8006842-0300A
Harwin Inc.
Product No:
M55-8006842-0300A
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CBL ASSEM 1.27MM 68POS F-F 300MM
In Stock : 143
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Number of Rows 2
Usage -
Number of Positions 68
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Product Status Active
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Series -
Length 0.984' (300.00mm, 11.81")