M55342H08B383DSTI
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342H08B383DSTI
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
2010
Description:
M55342H 50PPM 2010 383 1% S TI
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 383 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2010
Power (Watts) 0.8W
Package / Case 2010 (5025 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate S (0.001%)