M55342H09B232BRT5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342H09B232BRT5
Package:
2512
Description:
RES SMD 232K OHM 0.1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 232 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2512
Power (Watts) 1W
Package / Case 2512 (6432 Metric)
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)