M64Y202KB40
Vishay Spectrol
Product No:
M64Y202KB40
Manufacturer:
Vishay Spectrol
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 49
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 21
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.382" x 0.197" Face (9.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Series 64
Power (Watts) 0.5W, 1/2W