M70Y101KB25
Vishay Spectrol
Product No:
M70Y101KB25
Manufacturer:
Vishay Spectrol
Description:
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
In Stock : 86
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 20
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.325" x 0.196" Face (8.25mm x 4.98mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series 70
Power (Watts) 0.5W, 1/2W