M8340107K1002FGD03
Vishay Dale
Product No:
M8340107K1002FGD03
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
6-SIP
Description:
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Military
Number of Resistors 3
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.583" L x 0.098" W (14.81mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 6-SIP
Series Military, MIL-PRF-83401/07, RZ070
Power Per Element 120mW