M91Z60G4GGA
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
M91Z60G4GGA
Description:
STANDARD MTR 1625 RPM 220/230V
User Guide
Torque - Rated (oz-in / mNm) 49.57 / 350
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft -
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CCC, CE, cURus
Encoder Type -
Voltage - Rated 220, 230VAC
Size / Dimension Square - 3.543" x 3.543" (90.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.094" (104.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.807" (20.50mm)
RPM 1625 RPM
Function Standard
Series -
Type AC Motor
Power - Rated 60W