MA0201CG4R7B250
Meritek
Product No:
MA0201CG4R7B250
Description:
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mfr Meritek
Capacitance 4.7 pF