MA0201CG9R0C500
Meritek
Product No:
MA0201CG9R0C500
Manufacturer:
Meritek
Description:
CAP CER 9PF 50V C0G/NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 9 pF