MA0201XF472J100
Meritek
Product No:
MA0201XF472J100
Description:
CAP CER 4700PF 10V X5R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Mfr Meritek
Capacitance 4700 pF