MA0603YV684M100
Meritek
Product No:
MA0603YV684M100
Description:
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 0603
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mfr Meritek
Capacitance 0.68 µF