Home / Ceramic Capacitors / MA101A220KAA-BULK
minImg
MA101A220KAA-BULK
KYOCERA AVX
Product No:
MA101A220KAA-BULK
Description:
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 pF