MA101C821KAA
KYOCERA AVX
Product No:
MA101C821KAA
Description:
CAP CER 820PF 100V X7R AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 820 pF