MA1206CG3R6C500
Meritek
Product No:
MA1206CG3R6C500
Description:
CAP CER 3.6PF 50V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Mfr Meritek
Capacitance 3.6 pF