MA1206XF685M100
Meritek
Product No:
MA1206XF685M100
Description:
CAP CER 6.8UF 10V X5R 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Mfr Meritek
Capacitance 6.8 µF