Home / Ceramic Capacitors / MAAST063SB7332KFCA01
minImg
MAAST063SB7332KFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MAAST063SB7332KFCA01
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 3300 pF