MAL202126222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202126222E3
Description:
CAP ALUM 2200UF 20% 25V AXIAL
In Stock : 934
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.181" L (15.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.18 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 132mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 70 mOhms