MAL211654331E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL211654331E3
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.323" Dia (8.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 215.6 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 116 RLL
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 450 mOhms