MAL213814472E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL213814472E3
Description:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V AXIAL
In Stock : 472
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia x 1.181" L (18.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.45 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 120mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series 138 AML
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.74 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 110 mOhms