MAL213963221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL213963221E3
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD
User Guide
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.563" L x 0.299" W (14.30mm x 7.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.563" L x 0.299" W (14.30mm x 7.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Ratings -
Series 139 CLL
Package / Case Nonstandard SMD
Ripple Current @ High Frequency 144 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.4 Ohms