MAX3670ETJ+TD
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Product No:
MAX3670ETJ+TD
Package:
32-TQFN (5x5)
Description:
IC CLOCK GENERATOR 32TQFN
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 2:2
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 32-TQFN (5x5)
PLL No
Series -
Input Clock
Type Clock Generator
Package / Case 32-WFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply 3.3V, 5V
Output LVPECL
Mfr Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Divider/Multiplier Yes/No
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 670MHz