MBA02040C1002FRP00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA02040C1002FRP00
Description:
RES 10K OHM 0.4W 1% AXIAL
In Stock : 13609
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series MBA/SMA 0204 - Professional
Power (Watts) 0.4W