MBA0204AC2700FC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBA0204AC2700FC100
Package:
Axial
Description:
RES 270 OHM 1% 0.4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series MBA/SMA 0204 HF
Power (Watts) 0.4W