MBB02070C2492DC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBB02070C2492DC100
Description:
RES 24.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 24.9 kOhms
Series MBB/SMA 0207 - Professional
Power (Watts) 0.6W