MBB0207VD3401BCT00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBB0207VD3401BCT00
Description:
RES 3.4K OHM 0.4W 0.1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3.4 kOhms
Series MBB/SMA 0207 - Precision
Power (Watts) 0.4W