MBB0207VE1002BC100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MBB0207VE1002BC100
Package:
Axial
Description:
RES 10K OHM 0.1% 0.4W AXIAL
In Stock : 2959
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.248" L (2.50mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series MBB/SMA 0207 - Precision
Power (Watts) 0.4W