MC100H642FNR2
onsemi
Product No:
MC100H642FNR2
Manufacturer:
onsemi
Package:
28-PLCC (11.51x11.51)
Description:
IC CLOCK DRIVER ECL-TTL 28PLCC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Main Purpose 68030, 68040 MPUs
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ratio - Input:Output 2:8
Differential - Input:Output Yes/Yes
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 28-PLCC (11.51x11.51)
PLL No
Series -
Input ECL, TTL
Package / Case 28-LCC (J-Lead)
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output TTL
Mfr onsemi
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Frequency - Max 100MHz