MC33269DTRK-012G
onsemi
Product No:
MC33269DTRK-012G
Manufacturer:
onsemi
Package:
DPAK
Description:
IC REG LINEAR 12V 800MA DPAK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 1.35V @ 800mA