MCA12060D1002BP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCA12060D1002BP500
Package:
1206
Description:
RES 10K OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 5408
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 10 kOhms
Series MCA - Precision
Power (Watts) 0.25W, 1/4W