Home / Ceramic Capacitors / MCASU32NSB5475MTNA1J
minImg
MCASU32NSB5475MTNA1J
Taiyo Yuden
Product No:
MCASU32NSB5475MTNA1J
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Active
Ratings -
Series MCAS
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 4.7 µF