MCB5JB330R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MCB5JB330R
Package:
Axial
Description:
RES 330 OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.866" L x 0.374" W (22.00mm x 9.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 Ohms
Series MCB
Power (Watts) 5W