MCH38FM221J-Y
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MCH38FM221J-Y
Description:
CAP MICA 220PF 5% 4KV SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 kV
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 pF