Home / Ceramic Capacitors / MCJCG32MLB7106KPPDT1
minImg
MCJCG32MLB7106KPPDT1
Taiyo Yuden
Product No:
MCJCG32MLB7106KPPDT1
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCJC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF